2 grudnia 2023

O bezpiecznych wakacjach w Kryłowie

Hrubieszowscy policjanci spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Kryłowie. Było to kolejne z cyklu spotkań, których tematem było bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku.

Reklamy

Hrubieszowscy policjanci, przed rozpoczęciem wakacyjnego wypoczynku, spotykają się z dziećmi i ich wychowawcami, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Dzisiaj odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kryłowie.

Funkcjonariusze przypomnieli podstawowe zasady zachowania się w domu, na podwórku i na drodze. Mówili również o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas wakacyjnego odpoczynku nad wodą. Dzieci dowiedziały się, gdzie wolno się bezpiecznie bawić i jak pomagać rodzicom podczas prac w gospodarstwie rolnym.

Reklamy

Przestrzegali przed kontaktami z osobami nieznajomymi oraz przygodnymi znajomościami, zawieranymi zarówno w wirtualnym, jak i w realnym świecie.

Policjanci poruszyli także tematykę bezpieczeństwa na drodze. Wskazali, jak ważna jest rola elementów odblaskowych w zwiększaniu widoczności. Uczestników spotkania poinformowano o zmianach w przepisach Ustawy prawo o ruchu drogowym, które obowiązują od 1 czerwca 2021 roku.

­

info i fot. KPP Hrubieszów / (aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak)


Zobacz też:

Gmina Mircze: Nietrzeźwy kierowca autobusu miał wieźć dzieci na wycieczkę

Gmina Mircze: Nietrzeźwy kierowca autobusu miał wieźć dzieci na wycieczkę


LubieHrubie na Instagramie