6 grudnia 2023

O bezpiecznych wakacjach w Moroczynie

Policjanci w ramach akcji pod hasłem: „Bezpieczne Wakacje” odwiedzili dzieci w świetlicy wiejskiej w Moroczynie. W trakcie pogadanki na temat bezpieczeństwa zwracali uwagę, jak zachować się na drodze oraz dlaczego należy być ostrożnym w kontaktach z nieznajomymi.

Reklamy

 

Wczorajsze spotkanie policjantów z dziećmi w świetlicy wiejskiej w Moroczynie miało na celu zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w okresie wakacji. Policjanci przekazywali informacje dotyczące bezpiecznych zachowań na drodze. Przypomnieli także o zasadzie ograniczonego zaufania w kontaktach z osobami nieznajomymi.

Teraz, kiedy trwają prace polowe, policjanci rozmawiali z dziećmi o zachowaniu szczególnej ostrożności. Maszyny rolnicze stanowią duże zagrożenie dla dzieci. Najmłodsi nie zawsze potrafią przewidzieć skutki ich działania, ani też właściwie i w porę zareagować.

Reklamy

Głównym założeniem tego spotkania było podniesienie świadomości najmłodszych o zagrożeniach, z jakimi mogą się spotykać w trakcie letniego wypoczynku oraz wskazanie, jak należy zachować się, aby uniknąć groźnych sytuacji. Uczestnicy spotkania trafnie odpowiadali zadawane pytania.

Na koniec wszystkie dzieci stanęły do pamiątkowego zdjęcia.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (E.K.)