Obchody Dnia Patrona Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Uchaniach

Dnia 18 maja 2020 r. w Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Uchaniach obchodziliśmy 13 rocznicę nadania imienia szkole połączoną z 100 rocznicą urodzin św. Jana Pawła II.

Reklamy

 

Świętowanie rozpoczęliśmy Mszą świętą, którą celebrował ks. Krzysztof Cyranowski.

W związku z sytuacją, w jakiej obecnie znajduje się nie tylko Polska, ale i cały świat, postanowiliśmy uczcić to święto organizując i włączając się w akcje zdalne. W ramach obchodów Dnia Patrona Szkoły, uczniowie przygotowali przepiękne prezentacje multimedialne, gdzie wykazali się wiedzą na temat życia Karola Wojtyły, a później Ojca Świętego, wykonali albumy, lapbooki i piękne laurki, był też tort urodzinowy oraz kremówka, ulubione ciasto papieża.

Ponadto, klasy VI – VIII wykonały w programie Canva plakaty z okazji 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II.

Przyłączyliśmy się również do akcji zorganizowanej przez Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, polegającej na autorskim wykonaniu „Barki”. Swoje aranże, recytacje czy nawet taniec do pieśni bliskiej sercu św. Jana Pawła II uczniowie zamieszczali w mediach społecznościowych z hasztagiem #jestemwdzieczny.

Podjęte działania po powrocie do szkoły pozwolą zorganizować wystawę prac, która przybliży wszystkim nie tylko życie Ojca Świętego, ale Jego dziedzictwo intelektualne i duchowe. Dziedzictwo, które będzie drogowskazem podczas ich dorosłego życia.

 

Zdjęcia:

http://sp.uchanie.pl/index.php/2020/05/21/100-rocznica-urodzin-papieza-jana-pawla-ii-w-oddzialach-przedszkolnych/

http://sp.uchanie.pl/index.php/2020/05/18/100-rocznica-urodzin-papieza-jana-pawla-ii/

http://sp.uchanie.pl/index.php/2020/05/24/obchody-dnia-patrona-w-klasach-starszych/

 

tekst i fot. SP w Uchaniach