17 kwietnia 2024

Obchody rocznicy agresji ZSRR na Polskę w Strzyżowie [ZDJĘCIA]

Jest już wieloletnią tradycją, że społeczność szkolna SP im. M. Konopnickiej w Strzyżowie pielęgnuje pamięć o lokalnych bohaterach wojennych. Każdego roku, przy pomniku w Rogalinie składane są wieńce i zapalane znicze w hołdzie żołnierzom poległym 23 września 1939 roku w Rogalinie.

Obchody 84. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę rozpoczęły się polową Mszą Św. sprawowaną przez ks. Karola Stolarczyka oraz ks. dziekana Bogdana Bejgiera przy pomniku w Rogalinie.

Po mszy, Pani Dyrektor Elżbieta Denys przywitała wszystkich gości przybyłych na uroczystość. Delegacje zaproszonych gości złożyły kwiaty i uczciły pamięć bohaterów.

Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Komendy Policji w Hrubieszowie, Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie, Straży Granicznej w Horodle, Urzędu Gminy w Horodle oraz Radni Gminy Horodło, Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Horodle, komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzyżowie, Pani Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Strzyżowie oraz Pani Dyrektor Publicznej Biblioteki w Horodle i Przewodniczący Rady Rodziców naszej szkoły. Ucieszyła nas też obecność mieszkańców gminy.

W dalszej części uroczystości zaproszeni goście wygłosili okolicznościowe, poruszające przemówienia.

Całość została zwieńczona występem uczniów klasy VIII, VII oraz V, którzy zaprezentowali bardzo wzruszający montaż poetycki o wojennej tematyce. Za tę część uroczystości odpowiadały p. Barbara Wojtiuk i p. Kamila Tałaj.

Zobacz też:

Hrubieszów: Pełna lista osób, które otrzymały pamiątkowe dyplomy. Podziękowania [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →info i fot. SP w Strzyżowie