Obrowiec: Odpowie za fałszywy alarm bombowy

Hrubieszowscy policjanci ustalili i zatrzymali 34-latka, który w miniony weekend powiadomił telefonicznie, o fałszywej bombie w miejscowości Obrowiec. Na miejsce przybyły wszystkie służby ratunkowe. Mężczyzna był już wielokrotnie karany, między innymi 2 lata temu za podobne zgłoszenie oraz za kradzieże i włamania.

Reklamy

Hrubieszowscy policjanci ustalili i zatrzymali 34-latka z gminy Hrubieszów, który w miniony weekend zadzwonił do dyżurnego policji i anonimowo poinformował, że w świetlicy w Obrowcu znajduje się ładunek wybuchowy.

Na miejsce udały się służby ratunkowe. Po sprawdzeniu budynku oraz terenu przyległego, alarmu nie potwierdzono. Policjanci ustalili do kogo należy numer z którego dzwoniono. Zaraz potem zatrzymano 34-letniego mieszkańca gminy Hrubieszów, który w chwili ujęcia przez policję miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Jak się okazało mężczyzna 2 lata temu również dzwonił na policję informując o fałszywym alarmie bombowym. Poza tym jest już znany stróżom prawa, odpowiadał między innymi za kradzieże i włamania.

Teraz 34-latek odpowie przed sądem za spowodowanie fałszywego alarmu bombowego, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.  

 

źródło: KPP Hrubieszó (EK.)