Ocalić od zapomnienia – dwór Chrzanowskich w Moroczynie

Nareszcie zabytki znajdujące się w miejscowości Moroczyn doczekają się stałej wystawy fotograficznej.

Reklamy

 

Stanie się to dzięki realizacji Programu Aktywne Pogranicze, które realizowane jest na terenie trzech powiatów przez Stowarzyszenie „Czajnia” z Tomaszowa Lubelskiego, z Funduszy Inicjatyw Obywatelskich. Realizatorem będzie grupa nieformalna KRONIKARZE z Moroczyna, której pomocy w rozliczeniu udzieli Stowarzyszenie Kobiet Gminy Hrubieszów – Polskie Kwiaty.

Fotografie przedstawiające zespół parkowo – pałacowy, dawnych właścicieli i sławnych ludzi tam przebywających, będą umieszczone na stałe, w miejscowej świetlicy. Wystawa ta pokazywać będzie także obecny wygląd tych zabytków.

W przyszłym roku planowana jest ścieżka historyczna, która po uzyskaniu zgody na jej utworzenie, jako stała wystawa plenerowa zostanie umieszczona w zabytkowej alei jesionowej.

Obecnie prosi się wszystkie osoby, które są w posiadaniu wyżej wymienionych fotografii, o udostępnienie i zgodę na wykorzystanie w galerii. Zdjęcia po zeskanowaniu będą niezwłocznie zwracane.

Biuro projektowe mieści się w Świetlicy ”Czerwona Jarzębina” w Moroczynie i czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 14 – 16. Szczegółowe informacje udzielane są pod numerem 508 220 856, lub 531 396 359, e-mail: i.k.c.1@wp.pl.

 

źródło i fot. GN Kronikarze