Odblaskowo i bezpiecznie w Horodle [ZDJĘCIA]

2 marca, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Horodle, odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Powiatowej Komendy Policji w Hrubieszowie.

Reklamy

Naszymi gośćmi byli: oficer prasowy Edyta Krystkowiak, starszy sierżant Magdalena Jaworska oraz sierżant Radosław Antoniuk.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I, II ,III Szkoły Podstawowej w Horodle, pod opieką swoich wychowawców. Dzieci miały okazję zapoznać się z kompletnym wyposażeniem policjanta używanym w akcji, porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych, którą stroną należy iść, gdy nie ma chodnika, dlaczego należy nosić odblaski?

Reklamy

­

Nasi Goście zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówili sposoby unikania lub pokonywania ich. Tłumaczyli, jak postępować w kontaktach z obcymi. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe.

Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się.

Na zakończenie spotkania dzieci obejrzały z bliska radiowóz oraz wysłuchały sygnałów dźwiękowych.

Serdecznie dziękujemy Policji za profesjonalne przeprowadzenie prelekcji, Nauczycielom oraz Dzieciom za aktywny udział w spotkaniu.

­

Biblioteka Horodłoinfo i fot. GBP w Horodle


Zobacz też:

Gdzie jest Geralt? Czy zwierzę jeszcze żyje?

Gdzie jest Geralt? Czy zwierzę jeszcze żyje?


Zerknij na Instagram →