Odszedł Ks. Marcin Zaburko – Proboszcz Parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Mirczu, Diecezjalny Duszpasterz Policji

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu dzisiejszym, 30.04.2014 r. przed południem, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Przewielebny Ks. Marcin Zaburko Proboszcz Parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Mirczu.

Reklamy

Ks. Marcin Zaburko odszedł w wieku 39 lat. Funkcję proboszcza parafii w Mirczu objął 17 sierpnia 2013 r. Wcześniej pełnił ją w Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Horyszowie (gmina Miączyn). Od 2008 r. Pełnił odpowiedzialną funkcję Diecezjalnego Duszpasterza Policji.

Parafianie i współpracownicy zapamiętają ks. Marcina, jako społecznika oddanego bezgranicznie swojej posłudze duszpasterskiej. Dzięki Jego pracy i zaangażowaniu parafia doczekała się relikwii św. Jana Pawła II.

Reklamy

Msza św. żałobna pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego Mariusza Leszczyńskiego zostanie odprawiona w poniedziałek, 5 maja br. o godz. 18.00 w kościele parafialnym pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Mirczu. 

Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka we wtorek, 6 maja o godz. 11.00 w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim (parafia pw. Zwiastowania NMP).

Wójt Gminy Mircze Lech Szopiński, Rada Gminy, pracownicy Urzędu Gminy Mircze oraz mieszkańcy gminy Mircze łączą się w głębokim smutku i poczuciu straty z rodziną Ks. Marcina. 

Niech odpoczywa w pokoju wiecznym!


Ks. Marcin Zaburko urodził się 11 marca 1975 r. w Tomaszowie Lubelskim, jako syn Władysława i Janiny z d. Krawczyk. 

Do Szkoły Podstawowej nr 5 uczęszczał w Tomaszowie Lubelskim, którą ukończył w 1989 r. Następnie dalszą naukę kontynuował w Liceum Zawodowym w Zespole Szkół Mechanicznych w Tomaszowie Lubelskim. W 1994 r. uzyskał świadectwo dojrzałości. Po maturze idąc za głosem powołania wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Lublinie. Na kapłana został wyświęcony przez biskupa Jana Śrutwę, 10 czerwca 2000 r., w katedrze zamojskiej. 


Jako wikariusz pracował w następujących parafiach: 

Łaszów pw. św. App. Piotra i Pawła (16.06.2000 – 20.06.2007)

Komarów pw. Świętej Trójcy (20.06.2007 – 22.06.2009)

Biłgoraj pw. św. Marii Magdaleny (22.06.2009 – 28.06.2011)


28 czerwca 2011 r. bp Wacław Depo powierzył mu urząd proboszcza parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Horyszowie, który sprawował do 26 czerwca 2013 r., a następnie posługę proboszczowską pełnił do momentu śmierci w parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Mirczu.


Ks. Marcin Zaburko pełnił ponadto funkcje:

Diecezjalnego duszpasterza Policji (od 1 października 2008 r.), 

Dyrektora i Przewodnika Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę (od 21 maja 2010 r. do 15 maja 2013 r.) 

Opiekę duszpasterską nad Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Zamościu (od 20 marca 2013 r.), 
 


Info i fot. UG Mircze i ŁM