Okradli garaże w trzech gminach. Odpowiedzą za włamania

Hrubieszowscy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch 19-latków i 20-latka, którzy odpowiedzą za kradzieże i włamania. Jak ustalili policjanci mężczyźni dokonali włamań do 4 garaży na terenie gminy Hrubieszów, Trzeszczany i Mircze, skąd skradli między innymi, olej napędowy, a także narzędzia. Łączna wartość strat to blisko 10 tys. zł.

Reklamy

Hrubieszowscy policjanci ustalili i zatrzymali 3 mieszkańców gminy Trzeszczany, którzy dokonali czterech włamań do garaży.

Jak ustalili policjanci,  dwóch braci 19-latek i 20 latek z gminy Trzeszczany, włamali się najpierw do garaży w Husynnym, Drohiczanach     i Bogucicach, skąd skradli między innymi olej napędowy, radio CB oraz narzędzia.

Reklamy

Kolejnego włamania 20-latek dokonał z innym 19-letnim kompanem, włamując się do kolejnego garażu na terenie miejscowości Górka Zabłocie. Tym razem skradziono 180 litrów oleju napędowego.

Jak ustalili policjanci łączna wartość utraconego mienia to kwota blisko 10 tys. zł. Część utraconego mienia odzyskano. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w areszcie usłyszeli już zarzuty.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.  

 

źródło: KPP Hrubieszów (EK.)