Otwarto wyremontowany most w Werbkowicach (ZDJĘCIA, WIDEO)

W niedzielę 5 grudnia 2021 r., w zimowej atmosferze, dokonano uroczystego otwarcia wyremontowanego mostu w Werbkowicach – inwestycji zrealizowanej przez Powiat Hrubieszowski.

Reklamy

W uroczystości udział wzięli: Minister Sprawiedliwości Marcin Romanowski, Starosta Hrubieszowski Aneta Karpiuk, wicestarosta Marek Kata, członek zarządu Andrzej Barczuk, proboszcz Parafii Św. Michała Archanioła w Werbkowicach ks. kan. Stanisław Kupczak, wykonawca – Tomasz Czyż, radni Rady Powiatu w Hrubieszowie, radni Rady Gminy Werbkowice, sołtysi oraz zaproszeni goście i przybyli na miejsce mieszkańcy.

Koszt inwestycji to  około 2 miliony złotych, z czego środki własne powiatu stanowiły wartość ponad 1 miliona zł, przy dofinansowaniu Ministerstwa Infrastruktury w kwocie około 900 tys. zł.

Starosta Hrubieszowski Aneta Karpiuk przybliżyła rys historyczny mostu, który wybudowany został w 1973 roku i do czasu obecnej przebudowy wykonywano na nim jedynie prace konserwacyjne i remontowe, w ramach bieżącego utrzymania. W trakcie blisko 50-letniej eksploatacji, stan techniczny mostu systematycznie się pogarszał, uszkodzeniu ulegały elementy konstrukcyjne, zużywała się także nawierzchnia.

Dzięki realizacji inwestycji przez powiat, przywrócona została nośność konstrukcji – do 30 ton, dzięki której użytkownicy będą mogli bezpiecznie i komfortowo korzystać z mostu przez kolejne lata.

Starosta doceniła udział w wydarzeniu ministra Marcina Romanowskiego, składając serdeczne podziękowania za zainteresowanie sprawami mieszkańców powiatu hrubieszowskiego.

Po uroczystym poświęceniu, nastąpiło przecięcie wstęgi – symbol tego, że most został odebrany i przekazany do użytku.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i życzymy bezpiecznego i komfortowego podróżowania na kolejne lata – wyrażają swoje podziękowania i życzenia władze powiatu na swojej stronie internetowej.

­

Reportaż w Radio Lublin »
Reportaż w Panoramie Lubelskiej (początek – 7 min 30 sek programu) »

­

(info i fot. Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie)


Zobacz też:

Hrubieszów: Most na Ludnej otwarty! – ZDJĘCIA

Hrubieszów: Most na Ludnej otwarty! – ZDJĘCIA