Pasowanie na przedszkolaka w Czerniczynie

Dnia 19.10.2017 r. w Punkcie Przedszkolnym w Czerniczynie w grupie 3 i 4 – latków odbyło się pasowanie na przedszkolaka.

Reklamy

 

Z racji nazwy grupy „Misie” podczas całej uroczystości dzieciom towarzyszyły misie w różnej postaci.

Nad maluchami, które tego dnia były w towarzystwie swoich rodziców, czuwał misiek Szczepan, który na co dzień jest ulubioną maskotką do przytulania. Każde dziecko miało również ze sobą swojego misia lub ukochana maskotkę.

Reklamy

Wszystkich uczestników uroczystości powitała Pani Dyrektor Bożena Nowosad, która była obecna podczas całego spotkania. Po wspólnej zabawie przy piosence „Stary niedźwiedź mocno śpi” oraz zaprezentowaniu swoich miśków, „starszaki” z grupy powitały

w przedszkolu przybyłe w tym roku szkolnym maluchy. Następnie Pani dyrektor pasowała dzieci na przedszkolaka. Wszyscy otrzymali od wychowawczyni symboliczny upominek na pamiątkę tego wydarzenia – breloczek w kształcie głowy misia.

Po części oficjalnej dzieci wspólnie z rodzicami wzięły udział w mini- warsztatach cukierniczych, podczas których dekorowano ciastka – misie. Dzieci wykazały się ogromną fantazją i pomysłowością w ozdabianiu wypieków.

Na zakończenie spotkania przygotowana została dla przedszkolaków niespodzianka,

w postaci fontanny czekoladowej i słodkich szaszłyków. Dzieciom wszystko smakowało tak wybornie, że zostało zjedzone do ostatniej kropelki czekolady.

Impreza była okazją do integracji grupy przedszkolnej, uczestnikom towarzyszyły uśmiechy i dobry humor.

Wychowawca grupy Anna Karcz i pani Justyna Wypchła składają podziękowania osobom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości a Pani Dyrektor Bożenie Nowosad za obecność i wsparcie.

 

Anna Karcz

fot. PP Czerniczyn