Pijany wiózł poszukiwanego

Wczoraj, policjanci hrubieszowskiej drogówki otrzymali zgłoszenie, że kierujący Peugeotem może być pijany. 32-letni kierowca z gminy Horodło na widok radiowozu zaczął uciekać.

Reklamy

 

Wczoraj przed południem, dyżurny hrubieszowskiej policji został poinformowany, że kierujący pojazdem marki Peugeot, jadący przez miejscowość Hrebenne, może być nietrzeźwy.

Kiedy policjanci zauważyli wskazany pojazd, próbowali zatrzymać go do kontroli drogowej, podając sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierowca jednak nie reagował na nie. Najpierw zwolnił, a następnie przyspieszył i zaczął uciekać przed mundurowymi.

Po przejechaniu kilkuset metrów został zatrzymany. Kiedy zbadano jego stan trzeźwości okazało się, że ma 2 promile alkoholu w organizmie. 32-letni kierowca z gminy Horodło wiózł także pasażera.

Po sprawdzeniu danych mężczyzny w policyjnych bazach okazało się, że 54-latek z powiatu chełmskiego jest poszukiwany przez sąd w celu odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Pasażer Peugeota trafił już do Zakładu Karnego. Natomiast kierowca odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i nie zatrzymanie się do kontroli.

 

(źródło: KPP Hrubieszów / EK)