Piknik w Stefankowicach – kulinarna Bitwa Regionów [ZDJĘCIA]

Podczas zorganizowanego w Stefankowicach 2 lipca „Pikniku z produktem polskim”, rozstrzygnięty został konkurs kulinarny Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu hrubieszowskiego – Bitwa Regionów 2022.

Reklamy

Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przy współpracy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowego Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Koła Gospodyń Wiejskich z naszego terenu zostały laureatkami trzech pierwszych miejsc:

Reklamy

1. Miejsce KGW Kosmów

2. Miejsce KGW Masłomęcz

3. Miejsce KGW „Europejki” ze Stefankowic

Wyróżnienia otrzymały: KGW Obrowiec, KGW „Dąbrowianki” w Dąbrowie i KGW „Chabry” w Mienianach.

Był to pierwszy etap ogólnopolskiego konkursu kulinarnego. Panie przygotowują i prezentują tradycyjne potrawy charakterystyczne dla regionu, w którym działają. Komisja konkursowa, w której skład wchodzi m.in. lokalny ekspert oceniają potrawy wcześniej zgłoszone w formularzu zgłoszeniowym i przyznają im odpowiednią punktację. W ten sposób koła gospodyń wiejskich zajmują miejsca w rankingu wojewódzkim. Do półfinału przechodzi maksymalnie 10 zespołów z danego województwa, które zdobyły największą liczbę punktów.

Gmina Hrubieszów w czasie tej imprezy zorganizowała również drugi konkurs dla Pań z KGW pod nazwą „Wakacyjne Ciacho”, który cieszył się ogromną popularnością wśród startujących oraz widzów. Tu także komisja konkursowa przyznała trzy pierwsze miejsca:

1. Miejsce KGW Modryń Kolonia

2. Miejsce KGW „Kobylanki” z Kobła

3. Miejsce KGW Chochłów

Natomiast wyróżnienia otrzymały KGW Obrowiec, KGW Mieniany oraz KGW Kułakowice Trzecie.

Dla wszystkich uczestników zorganizowano zabawę z zaproszonymi zespołami muzycznymi, atrakcje dla najmłodszych, dmuchańce dla dzieci, watę cukrową, stoiska regionalne oraz strażacką grochówkę.

Wszystkim współorganizatorom oraz sponsorowi Krajowej Grupie Spożywczej S.A. serdecznie dziękujemy za współpracę i wspaniałą zabawę – wyrażają wdzięczność organizatorzy – Trzymamy kciuki za Nasze Panie w kolejnym etapie konkursu.

­

­

(źródło i fot. Gmina Hrubieszów)


Zobacz też:

Z Poezją na Ty w lawendowej odsłonie

Z Poezją na Ty w lawendowej odsłonie