Po przetargu na przebudowę drogi do granicy

Przebudowa transgranicznej drogi powiatowej Hrubieszów – Kryłów – Dołhobyczów – Granica Państwa, przebiegającej m.in. przez gminę Mircze, powinna się rozpocząć jeszcze w tym miesiącu.

Reklamy

Powiat Hrubieszowski, który jest liderem tego projektu, już wybrał wykonawcę robót, które będą kosztować prawie 9 milionów 600 tysięcy złotych.

Inwestycja jest wspólną inicjatywą samorządu powiatowego, gmin Dołhobyczów i Mircze oraz Sokalskiej Rejonowej Rady i Chorobriwskiej Silskiej Rady na Ukrainie. Razem samorządy chcą przebudować ponad 6 kilometrów drogi powiatowej w Polsce i około 300 metrów trasy w ukraińskim Uhrynowie. 

Firma, która wygrała przetarg ma m.in. poprawić nawierzchnię, wybudować ścieżkę rowerową, chodniki i parking, a także utwardzić pobocze, przebudować skrzyżowania z drogami gminnymi oraz wybudować zatoki autobusowe.

Na terenie gminy Mircze zostanie zmodernizowany około 4-kilometrowy fragment trasy od Gołębia do granic Kryłowa. To kolejny odcinek drogi, którą mirecki samorząd wyremontował kilka lat temu dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Wówczas udało się przebudować około 2,5 kilometra tej trasy. 

Obecnie planowana inwestycja w 90 procentach będą współfinansowana ze środków Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina.

Wszystkie prace potrwają do końca przyszłorocznych wakacji.

źródło: ias24.eu
(fot. arch. UG Mircze)