Pola nadziei w Werbkowicach

26 kwietnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Werbkowicach już kolejny raz przystąpili do ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Pola nadziei”.

Reklamy

 

Wiosną każdego roku odbywają się zbiórki funduszy na rzecz hospicjów, znakiem rozpoznawczym działań są żonkile. Celem akcji jest nie tylko wsparcie finansowe opieki hospicjalnej , ale również uwrażliwienie młodzieży i społeczności lokalnej na ten rodzaj opieki. Akcja ma charakter międzynarodowy , a żonkil symbolizuje zwycięstwo poświęcenia i miłości nad  egoizmem.


Jak akcja przebiegała w Werbkowicach?

Uczniowie naszej szkoły z entuzjazmem przystąpili do działania. Posadzone jesienią oraz w roku ubiegłym żonkile, zerwali iodpowiednio przygotowani w kamizelkach przekazanych przez Hospicjum Santa Galla , z puszkami i żonkilami  w rękach wraz z opiekunami udali się na teren Werbkowic, gdzie rozdawali mieszkańcom kwiaty. Odwiedzili wiele miejsc  m.in. bibliotekę, przedszkole, Urząd Gminy i wszędzieakcja spotkała się z  bardzo pozytywną ,pełną zrozumienia i empatii reakcją społeczności. Werbkowiczanie szczerze i bezinteresownie przekazywali fundusze młodym wolontariuszom. Akcja przebiegła  bardzo sprawnie, udało się rozdać wszystkie żonkile i zebrać fundusze na rzecz opieki paliatywnej, propagowaliśmy również hasło „Hospicjum to też Życie”.

Godnym pochwały jest to, że młodzi wolontariusze i wspierający akcję wykazali się wielkimi pokładami empatii, zrozumienia, hojności  i współczucia za co należą się wyrazy szacunku i podziękowania.

Zebrane fundusze zostaną przekazane Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach. O dalszych działaniach związanych z akcją będziemy Was informować .

 

Organizatorzy:

Joanna Momotowska, Elżbieta Gałecka-Szwaczkiewicz

 

(fot. SP Werbkowice)