23 lutego 2024

Policjanci odwiedzili dzieci w Stefankowicach

Hrubieszowscy policjanci odwiedzili dzieci ze szkoły oraz przedszkola w Stefankowicach. Podczas spotkania omówiono zasady bezpiecznego wypoczynku podczas nadchodzących wakacji. Wiele uśmiechu na dziecięcych buziach wywołała wizyta maskotki hrubieszowskiej policji – sierżanta Lwa.

Reklamy

W środą 15 czerwca, w szkole i przedszkolu w Stefankowicach, odbyło się kolejne z cyklu spotkań na temat bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji. Mundurowi przekazali zebranym tam dzieciom i ich opiekunom zasady bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji.

Policjanci przypomnieli podstawowe zasady zachowania się na drodze, w domu, na podwórku oraz podczas codziennych zabaw. Mówili o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas wakacyjnego wypoczynku nad wodą. Dzieci dowiedziały się, gdzie można się bezpiecznie bawić i jak pomagać rodzicom podczas prac w gospodarstwie rolnym.

Reklamy

Funkcjonariusze przestrzegali także przed kontaktami z osobami nieznajomymi oraz przygodnymi znajomościami zawieranymi zarówno w wirtualnym, jak i w realnym świecie. Mundurowi wskazali, jak ważna jest rola elementów odblaskowych w zwiększaniu widoczności na drodze.

W spotkaniu uczestniczyła także maskotka hrubieszowskich policjantów sierżant Lew, która sprawiła wiele radości dzieciom.

­

(info i fot. KPP Hrubieszów / aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak)


Zobacz też:

Dzień Dziecka z HDK – fotoreportaż [ZDJĘCIA]

Dzień Dziecka z HDK – fotoreportaż [ZDJĘCIA]