9 grudnia 2023

Policjanci rozbili grupę przestępczą. Wśród zatrzymanych jest 39-letni mieszkaniec gminy Uchanie

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zatrzymali sześć osób, w tym 39-letniego mieszkańca gminy Uchanie, które odpowiadać będą za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Podejrzani zajmowali się nabywaniem i wprowadzaniem do obrotu wyrobów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, głównie papierosów i alkoholu.

Reklamy

 

Wczoraj przez cały dzień, na terenie trzech powiatów, prowadzone były czynności przez policjantów Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie. Przeszukano 6 adresów w powiatach: lubartowskim, lubelskim i hrubieszowskim. Zatrzymano 5 mężczyzn w wieku od 30 – 42 lat, w tym 39-letniego mieszkańca gminy Uchanie oraz 37-letnią kobietę.

Z ustaleń kryminalnych wynika, że grupa zajmowała się przestępczością skarbową oraz paserstwem celnym. Bezakcyzowy towar, z pominięciem odprawy celnej i granicznej, sprowadzany był do Polski. Później mieszkańcy naszego regionu sprzedawali m.in. papierosy i alkohol na targowiskach. Straty na szkodę skarbu państwa szacowane są na kwotę 1 miliona 300 tys. zł.

Reklamy

Podczas wczorajszych przeszukań zabezpieczono blisko 2 tys. paczek papierosów, prawie 150 butelek alkoholu, ponad 30 pudełek z perfumami, broń gazową wraz z 96 szt. amunicji, radiostację i urządzenie do wykrywania GPS. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono trzy samochody oraz gotówkę o łącznej wartości niemalże 90 tys. zł.

Wczoraj czworo zatrzymanych doprowadzonych zostało do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, gdzie usłyszeli zarzuty. Dzisiaj czynności procesowe wykowywane będą z kolejnymi osobami, w tym z 31-letnim mieszkańcem Lubartowa, który kierował grupą przestępczą. Policja będzie wnioskować o zastosowanie wobec niego aresztu.


źródło, wideo i fot. WKP Lublin, kronikatygodnia.pl