Powiat hrubieszowski: 5 kierowców straciło prawo jazdy

Wczoraj hrubieszowscy policjanci podczas ogólnopolskich działań pn. „Prędkość” zatrzymali 5 praw jazdy za przekroczenie przez kierujących dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Reklamy

 

Wczoraj na terenie powiatu hrubieszowskiego prowadzone były ogólnopolskie działania policyjne pn. „Prędkość”. Celem działań jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości.

W ramach akcji policjanci hrubieszowskiej drogówki zatrzymali 5 praw jazdy od kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 42-letni kierowca pojazdu marki Toyota, który został zatrzymany przez mundurowych w miejscowości Mojsławice. Przeprowadzony pomiar prędkości wskazał, że kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o 69 km/h.

Kolejnych kierowców, którzy wykazali się brawurową jazdą, funkcjonariusze zatrzymali w miejscowości Mircze i Witków. Wszyscy musieli pogodzić się z utratą uprawnień do kierowania pojazdami. Podczas prowadzonych działań policjanci ujawnili także 46 wykroczeń w ruchu drogowym.

Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego też zmniejszenie zagrożeń związanych z nadmierną prędkością to priorytetowe zadanie Policji.

Wykażmy się rozwagą i odpowiedzialnością zarówno za siebie jak i za innych uczestników ruchu drogowego.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów / E.K.