Powiat hrubieszowski: Kontrabanda warta 50 tys. w budynkach i aucie. Funkcjonariuszy wspierał Iron

Zatrzymane papierosy z przemytu o wartości prawie 50 tys. zł, to efekty wspólnych działań funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału SG oraz Krajowej Administracji Skarbowej, przeprowadzonych na terenie powiatu hrubieszowskiego.

Reklamy

 

9 kwietnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dołhobyczowie oraz hrubieszowskiego Referatu Realizacji Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Białej Podlaskiej, wkroczyli na teren jednej z posesji na terenie powiatu hrubieszowskiego, gdzie według informacji, mogły znajdować się znaczne ilości nielegalnych papierosów pochodzących z przemytu.

Informacje potwierdziły się – podczas przeszukania budynków mieszkalnych, gospodarczych oraz samochodu, ujawniono i zabezpieczono prawie 70 tys. sztuk przemyconych papierosów o wartości blisko 50 tys. zł. W działaniach funkcjonariuszy wspierał pies służbowy Iron, szkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych.

Jak ustalono, kontrabanda została wcześniej przemycona przez granicę z terytorium Ukrainy do Polski. Składowana na terenie posesji, miała być wywieziona w głąb kraju.

Właścicielem kontrabandy okazał się być 22-letni obywatel Ukrainy, który odpowie teraz za przewóz i przechowywanie nielegalnych towarów akcyzowych. Dalsze postępowanie w przedmiotowej sprawie prowadzi KAS.

 

(źródło i fot. NOSG)