Powiat hrubieszowski: Miał być tajwański aktor, model i piosenkarz – pozostało 160 tysięcy długu

30-latka z powiatu hrubieszowskiego straciła 160 tysięcy złotych. Trzykrotnie przelała pieniądze poznanemu w internecie „tajwańskiemu aktorowi i modelowi”.

Reklamy

Jak ustalili prowadzący sprawę hrubieszowscy policjanci, 30-latka z powiatu hrubieszowskiego poznała przez Internet mężczyznę. Przedstawił się, jako tajwański aktor, model oraz piosenkarz.

Zaczęli ze sobą korespondować. Mężczyzna prawił kobiecie komplementy, a sam opowiadał o tym, jak pomimo sławy – jest zagubiony i samotny. Kiedy już udało się zdobyć zaufanie 30-latki i zbliżyć do niej, zaczął jej opowiadać o swoich problemach. Mówił, że innym kobietom, które poznawał zależało tylko na jego pieniądzach, a potem znikały. I że ona jest zupełnie inna niż wszystkie.

Powiedział, że firma w USA ma należące do niego kosztowności: złoto, biżuterię, nagrody, które dostawał i musi to wszystko gdzieś bezpiecznie przechować. Uznał, że najbezpieczniej będzie to przechować w Polsce u 30-letniej mieszkanki powiatu hrubieszowskiego.

Do czasu, kiedy on będzie mógł przyjechać do niej i tę paczkę osobiście odebrać. Był tylko jeden kłopot. Ona musiała za paczkę zapłacić. Oczywiście, miał jej pieniądze zwrócić.

Kobieta, wierząc w słowa oszusta, wzięła trzykrotnie pożyczkę w bankach i wpłacała na podane konto kolejne sumy pieniędzy. Mężczyzna twierdził, że odda jej wszystko co do grosza, spłaci zaciągnięte przez nią długi i zabierze ją na Tajwan.

Po trzeciej wpłacie kobieta zaczęła się orientować, że poznany ideał może być jednak naciągaczem. Zgłosiła sprawę do prokuratury oraz na policję. 30-latka straciła łącznie 160 tysięcy złotych.

Policjanci obecnie wyjaśniają sprawę oszustwa i apelują po raz kolejny o ostrożność w kontaktach z przygodnie poznanymi osobami. Czasem wystarczy po prostu zachować trzeźwość umysłu, aby nie paść ofiarą wyrafinowanych naciągaczy.

(info: KPP Hrubieszów /EK)


Zobacz też:

Miał być znany amerykański aktor, diamenty i dolary – zostało puste konto

Miał być znany amerykański aktor, diamenty i dolary – zostało puste konto


LubieHrubie na Instagramie