Powiat hrubieszowski: Miłość i agrobiznes – ZDJĘCIA

W Miednikach, w gminie Uchanie, mieszka i prowadzi gospodarstwo młode małżeństwo Aleksandra i Kamil. Absolwenci Technikum Agrobiznesu w Hrubieszowie.

Reklamy

Miedniki – jedna z wielu miejscowości powiatu hrubieszowskiego, ale już niewielu, gdzie jest jeszcze produkcja zwierzęca. W tej miejscowości jest 9 gospodarstw o tym profilu produkcji, można spotkać również konie.

Tam właśnie mieszka i prowadzi gospodarstwo młode małżeństwo Aleksandra i Kamil. Absolwenci Technikum Agrobiznesu w Hrubieszowie.

Historia jak z telewizji… Dziewczyna, obecnie żona (z miasta) prowadzi z Kamilem prężne 50 hektarowe gospodarstwo. Połączyła ich miłość i pasja do produkcji żywności. Posiadają hodowlę krów mlecznych i bydła – ponad 60 sztuk, jak również prowadzą produkcję roślinną.

Gospodarstwo jest modernizowane i korzysta z funduszy unijnych oraz fachowej porady naszych powiatowych doradców z ODR.

Oczywiście młodzi gospodarze mają plany na dalszy rozwój swojego gospodarstwa.

­

Autor: Miejscowy, zdjęcia: Kamil Wójcik


Zobacz też:

Powiat hrubieszowski: Pożar instalacji elektrycznej od pioruna. W związku z burzami i wiatrem, strażacy interweniowali 6 razy

Powiat hrubieszowski: Pożar instalacji elektrycznej od pioruna. W związku z burzami i wiatrem, strażacy interweniowali 6 razy