Powiat hrubieszowski: Poszukiwani rolnicy zainteresowani zakontraktowaniem upraw konopi siewnych pod zbiór nasion

W trybie pilnym, poszukiwane są osoby z powiatu hrubieszowskiego, posiadające i uprawiających pole, które byłyby zainteresowane zakontraktowaniem upraw konopi siewnych pod zbiór nasion w regionie w roku 2018.

Reklamy

 

W regionie Hrubieszowskim będą kontraktowane uprawy nawet od 1 ha. Możliwość zakontraktowania upraw również w innych częściach Polski jednak wymagane jest posiadane minimum 25 hektarów. Zbiory nasion prowadzone są przy użyciu odpowiednio dostosowanych tradycyjnych kombajnów zbożowych.

 

***

 

Do głównych zalet upraw zaliczyć można:

– wyższy średni dochód z 1 HA

– pomoc w sprzedaży słomy konopnej oraz wiech – ta część plonów nie jest kontraktowana jednak w ramach współpracy rolnik uzyska pomoc w sprzedaży całości lub chociaż części tych półproduktów które przełożą się realnie na dodatkowy dochód. Firma, która kontraktuje nasiona prowadzi również współpracę z innymi podmiotami m.in. odbiorcą słomy z Francji

– rolnicy zyskują dodatkową oszczędność czasu i pieniędzy gdyż w okresie od obsiewu do zbiorów roślina nie wymaga dodatkowej pracy. Wręcz zakazane jest stosowanie środków chemicznych. Stostuję również znacznie mniej nawozów.

– sama roślina użyźnia glebę i oczyszcza ją z metali ciężkich – w internecie łatwo znaleźć szereg publikacji na ten temat.

– łatwość upraw – standardowe maszyny. Do zbioru nasion odpowiednio dostosowany kombajn zbożowy.

– pozytywny wpływ na środowisko – 1 ha konopi siewnej w sposób naturalny pochłania mniej więcej tyle dwutlenku węgla co 1 ha lasu. Różnica jest jednak znacząca gdyż konopia rośnie 4 miesiące a las 20 lat 🙂


***


Zgłoszenia dotyczące zainteresowania uprawą rośliny należy zgłaszać do 22 październikaw formie telefonicznej – tel. 609 58 11 57 lub mailowo na: easthemp@gmail.com podając: Imię i Nazwisko, dane kontaktowe, lokalizację i areał.

Zgłoszenia wysłane w terminie późniejszym postaramy się również zakontraktować, jednak wszystko zależeć będzie od Lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego, który finalnie musi wydać zgodę na uprawę rośliny.

NA WSZELKIE PYTANIA CHĘTNIE ODPOWIEMY!