Powiat hrubieszowski: Siedmiu zatrzymanych po przemycie papierosów. Zabezpieczono również narkotyki – ZDJĘCIA

Zatrzymaniem, zakończyła się próba przemytu papierosów dla siedmiu obywateli Polski. Mężczyźni zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po tym, jak próbowali przemycić z terytorium Ukrainy do Polski znaczne ilości papierosów.

Reklamy

13 października br., funkcjonariusze z placówek SG w Dołhobyczowie oraz Kryłowie, prowadzili wspólne działania związane z ochroną granicy państwowej. W ich trakcie, na terenie powiatu hrubieszowskiego, funkcjonariusze  zauważyli pojazd terenowy, który poruszał się w pobliżu granicy państwowej.

Na widok patrolu Straży Granicznej, kierowca auta podjął próbę ucieczki.  Po krótkim pościgu, pojazd zatrzymano, zaś funkcjonariusze ujęli prowadzącego samochód mężczyznę.

We wnętrzu terenówki ujawniono znaczne ilości papierosów spakowanych w duże tekturowe pudła. Jak ustalili funkcjonariusze, kontrabanda została wcześniej przemycona przez granicę z Ukrainy na terytorium Polski.

W trakcie dalszych działań, funkcjonariusze NOSG ujęli kolejne osoby zaangażowane w przemytniczy proceder. W sumie, do sprawy zatrzymano siedmiu obywateli Polski (mieszkańców woj. lubelskiego) oraz zabezpieczono 18 tysięcy paczek przemyconych papierosów o wartości ponad 260 tys.

Funkcjonariusze NOSG, podczas przeszukania prowadzonego na jednej z posesji, zabezpieczyli również trzy – 60 litrowe worki wypełnione suszem konopi indyjskich oraz 355 łodyg tej rośliny.

Wszyscy zatrzymani obywatele Polski odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe. Wobec pięciu mężczyzn zastosowano środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru.

Dodatkowo dwóch obywateli Polski, poniesie dodatkową odpowiedzialność karną związaną z  art. 54 ust 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Wobec nich, Sąd Rejonowy w Hrubieszowie zastosował trzymiesięczny areszt.


info i fot. NOSG