Powiat hrubieszowski: Wpadli podczas powrotu z majowego weekendu

Wczoraj podczas prowadzonej przez policję akcji powrotów z majowego weekendu, policjanci hrubieszowskiej drogówki zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących.

Reklamy

 

Wczoraj podczas policyjnej akcji bezpiecznych powrotów z majowego weekendu, funkcjonariusze prowadzili wzmożone kontrole drogowe, na terenie powiatu hrubieszowskiego.

W miejscowości Mojsławice policjanci hrubieszowskiej drogówki dokonali pomiaru prędkości samochodu osobowego marki Mercedes, który w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 113 km/h.

Reklamy

Kierowcą tego pojazdu był 24-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Po zbadaniu jego stanu trzeźwości okazało się, że ma on 0,26 promila alkoholu w organizmie.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu i przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, kierującemu mercedesem policjanci zatrzymali prawo jazdy za pokwitowaniem. W tej sprawie zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

Kilka godzin później w miejscowości Teptiuków policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, zatrzymali 58-letniego kierowcę forda, który znajdował się w stanie nietrzeźwości.

Mężczyzna mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu, kierował pojazdem. Dodatkowo kierowca posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Teraz obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

 

 

źródło: KPP Hrubieszów (E.K.)

fot. KWP Lublin