22 lipca 2024

Powiat hrubieszowski: Znaleziono granat w burakach cukrowych

Policjanci zabezpieczyli niewybuch znajdujący się pomiędzy burakami cukrowymi, znaleziony podczas rozładunku.

Reklamy

Dyżurny hrubieszowskiej policji dostał informację, że podczas rozładunku buraka cukrowego znaleziono przedmiot przypominający niewybuch. Na miejsce znaleziska skierowani zostali policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie. Mundurowi zabezpieczyli miejsce znalezienia niewybuchu do czasu przyjazdu patrolu saperskiego z Chełma.

Saperzy rozpoznali niewybuch jako granat moździerzowy kaliber 82 mm z czasów II Wojny Światowej i bezpiecznie go usunęli.

Reklamy

Pamiętajmy! Pomimo, że od działań wojennych minęło już wiele lat, wciąż możemy natknąć się na niebezpieczne pamiątki z tego czasu. Niewybuchy i niewypały mimo, że tyle lat znajdowały się pod ziemią nadal mogą być niebezpieczne. Nawet stare i zardzewiałe stanowią śmiertelne zagrożenie, dlatego apelujemy do wszystkich, którzy znajdą tego rodzaju przedmioty, aby pod żadnym pozorem ich nie podnosić, odkopywać, przemieszczać w inne miejsce i manipulować przy nich. W przypadku znalezienia niewypału czy niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić Policję, a miejsce takie zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób postronnych.

 

źródło i fot.: KPP Hrubieszów

Reklamy