13 lipca 2024

Pożar stodoły w Uchaniach. Interweniowało 5 zastępów Straży Pożarnej. Kolejne podpalenie? – ZDJĘCIA

Wczoraj przed południem, strażacy zostali zawiadomieni o pożarze stodoły w Uchaniach. W akcji gaśniczej uczestniczyło 5 zastępów strażaków.

Reklamy

– W dniu 25.05.2021 roku, o godzinie 11:30, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie wpłynęła informacja o pożarze stodoły w Uchaniach. Budynek w całości objęty był ogniem – informuje oficer prasowy hrubieszowskiej komendy. – Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na podaniu trzech prądów wody w natarciu do wnętrza palącej się stodoły. Po przytłumieniu ognia przystąpiono do rozbiórki drewnianej konstrukcji budynku która zagrażała zawaleniem. Następnie żarzące się elementy przelano wodą i przeszukano pogorzelisko pod kątem obecności ewentualnych zarzewi ognia. Po rozmowie z użytkownikiem posesji ustalono, że prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie, w wyniku czego na miejsce zdarzenia został wezwany patrol policji.

W działaniach gaśniczych udział brało 5 zastępów Straży Pożarnej, w tym 24 strażaków.

Reklamy

Straty oszacowano na 5 tys. zł.

Był to już drugi w ostatnich dniach, pożar w powiecie hrubieszowskim (po zdarzeniu w Malicach w dniu 23 maja), który mógł powstać w wyniku podpalenia.

Reklamy

(info i fot. KP PSP Hrubieszów)


Zobacz też:

Pożar stolarni w Malicach. To mogło być podpalenie – ZDJĘCIA

Pożar stolarni w Malicach. To mogło być podpalenie – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie