Pożar stodoły w Uchaniach. W akcji gaśniczej uczestniczyło 31 strażaków (ZDJĘCIA)

Wczoraj wieczorem doszło do pożaru stodoły w Uchaniach. W akcji gaśniczej uczestniczyło 31 strażaków. Straty oszacowano na około 20 tysięcy złotych.

Reklamy

– W dniu 18.01.2022 roku, o godzinie 20:59, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie wpłynęła informacja o pożarze stodoły w Uchaniach – relacjonuje oficer prasowy hrubieszowskiej PSP st.kpt. Marcin Lebiedowicz. – Budynek w całości objęty był ogniem. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na podaniu trzech prądów wody w natarciu do wnętrza, na palące się siano w stodole. Po przytłumieniu ognia, przystąpiono do rozbiórki drewnianej konstrukcji budynku, która zagrażała zawaleniem. Następnie żarzące się elementy przelano wodą i przeszukano pogorzelisko pod kątem obecności osób postronnych oraz ewentualnych zarzewi ognia.

W działaniach gaśniczych udział brało 6 zastępów Straży Pożarnej: 2 zastępy JRG Hrubieszów, 2 zastępy OSP KSRG Uchanie, OSP Jarosławiec i OSP Drohiczany, w tym 31 strażaków. Interwencja trwała 2h 34 min.

Straty oszacowano na 20 tys. złotych.

­

(info i fot. KP PSP Hrubieszów / st.kpt. Marcin Lebiedowicz)


Zobacz też:

Hrubieszów: 1022 interwencji, w tym 172 wyjazdów do pożarów i 23 fałszywe alarmy. Strażacy podsumowali 2021 rok

Hrubieszów: 1022 interwencji, w tym 172 wyjazdów do pożarów i 23 fałszywe alarmy. Strażacy podsumowali 2021 rok


LubieHrubie na Instagramie