Pożar w Moniatyczach. Zatrzymano podejrzanego o podpalenie

Policjanci wyjaśniają okoliczności pożaru, do którego doszło minionej nocy w miejscowości Moniatycze. Jak wynika ze wstępnych ustaleń najbardziej prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie. Policjanci zatrzymali w tej sprawie 31-latka z gminy Hrubieszów, który przebywa w policyjnym areszcie.

Reklamy


Hrubieszowscy policjanci ustalają okoliczności pożaru, do którego doszło ubiegłej nocy w miejscowości Moniatycze. Obecnie na miejscu pracują policjanci i strażacy. Mundurowi zabezpieczają ślady, przesłuchują świadków.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń najbardziej prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie. Policjanci zatrzymali do tej sprawy 31-letniego mieszkańca gminy Hrubieszów, który może mieć bezpośredni związek z tym zdarzeniem. Mężczyzna przebywa w policyjnym areszcie.

Jak ustalono 31-latek ma już na swoim koncie już 2 inne podpalenia, których dokonał na terenie gminy Hrubieszów. We wspomnianych sprawach mężczyzna usłyszał już zarzuty, do których się przyznał i za które odpowie przed sądem.

Obecnie w tej sprawie wszczęto śledztwo. Poniesione w wyniku pożaru straty to około 600 tys. zł. Policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

 

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (EK.)