Pracowity wtorek w Dołhobyczowie

Funkcjonariusze Oddziału Celnego Drogowego w Dołhobyczowie codziennie spotykają się z próbami przemytu różnego rodzaju towarów i przedmiotów.

Reklamy

 

Szczególnie pracowity dla nich był wtorek 14 listopada.

W tym dniu funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej tylko w dwóch skontrolowanych pojazdach wykryli łącznie 1104 paczki papierosów bez znaków polskiej akcyzy o wartości rynkowej ponad 15 tys. zł, a w innym dużą kwotę gotówki w polskich złotych.

Najpierw do szczegółowej kontroli wytypowano samochód osobowy marki „Mazda” na polskich numerach rejestracyjnych. W trakcie rewizji auta okazało się, że w tylnej belce oraz przerobionej desce rozdzielczej – wysuwanej po uruchomieniu specjalnego mechanizmu – ukryto 396 paczek papierosów. Do próby przemytu przyznał się 33-letni obywatel Ukrainy. Na poczet grożącej kary sprawca wpłacił 2 tys. zł. Ponadto, zajęto pojazd służący do nielegalnego procederu.

Z kolei w drugim samochodzie marki „Hyundai”, również na polskich numerach rejestracyjnych, funkcjonariusze wykryli 708 paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy. Kontrabanda była ukryta w zbiorniku paliwa, tylnej belce oraz w okolicach licznika. Do próby przemytu przyznał się kierujący pojazdem 30-letni obywatel Ukrainy. I w tym przypadku zajęto auto na poczet grożącej kary.

Tego samego dnia, w trakcie kontroli „Volkswagena” na ukraińskich numerach rejestracyjnych, ujawniono w bagażniku pojazdu gotówkę w kwocie 88 200 zł. Nie została ona zgłoszona w deklaracji przywozowej. Właściciel polskiej waluty, 44-letni obywatel Ukrainy, został ukarany mandatem karnym w wysokości 1 tys. zł.

 

źródło i fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie