Prawdziwy smak, czyli kredens żywności w Gminie Hrubieszów

Ruszyły warsztaty i szkolenia realizowane w ramach projektu „Prawdziwy smak czyli kredens żywności w Gminie Hrubieszów”.

Reklamy

Odbyły się już warsztaty kulinarne dla I grupy szkoleniowej, którą tworzą m.in. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Hrubieszów oraz osoby młode, działające na rzecz rozwoju gminy.

Zajęcia prowadzone były w Gminnym Ośrodku Kultury w Hrubieszowie z/s w Wołajowicach przez Elżbietę Wójcik prowadzącą Restaurację Koncertowa w Lublinie. Ich głównym tematem było wykorzystanie lokalnych produktów do tworzenia potraw oraz dżemów i kwaszonek.

Reklamy

Przed uczestnikami jeszcze szkolenia dotyczące aspektów prawnych związanych ze sprzedażą produktów lokalnych i ich przygotowaniem oraz przetworzeniem, jak również sprzedażą internetową. Odbędą się także warsztaty z wykorzystania przypraw z domowego ogródka i szkolenia z savoir-vivre w kuchni.

***

Szkolenie realizowane jest przez Stowarzyszenie Kobiet Gminy Hrubieszów – Polskie Kwiaty, a współfinansowane ze środków Unii Europejskiej, w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”.


info i fot. facebook.com / Stowarzyszenie Kobiet Gminy Hrubieszów – Polskie Kwiaty