Prawo jazdy stracił również mieszkaniec powiatu hrubieszowskiego

W weekend na drogach powiatu tomaszowskiego policjanci ruchu drogowego prowadzili kontrole prędkości. Efekt akcji to: 224 mandaty karne, zatrzymanych 7 uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, w tym również mieszkańcowi powiatu hrubieszowskiego.

Reklamy

 

W trakcie akcji policjanci ujawnili 224 wykroczenia przekroczenia dozwolonej prędkości. Każde przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym wiąże się z zatrzymaniem prawa jazdy i wydaniem decyzji administracyjnej o zatrzymaniu uprawnień do kierowania na 3 miesiące.

W piątek przed 15:00 w miejscowości Łubcze policjanci zatrzymali kierowcę samochodu marki VW Passat, który przez teren zabudowany jechał z prędkością 103 km/h, a więc przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h. Mężczyzna to 64-letni mieszkaniec powiatu hrubieszowskiego.

W tej miejscowości przez cały weekend zostało zatrzymane jeszcze prawo jazdy dwóm kierującym, którzy jechali za szybko.

Tego samego dnia w Krynicach, jadący BMW 102 km/h, 29-letni mieszkaniec Radomia stracił prawo jazdy.

W sobotę zaraz po 6 rano swoim Hyundaiem jechał mieszkaniec gm. Zamość 103 km/h w miejscowości Przewłoka. I tradycyjnie już w Lubyczy Królewskiej na krajowej 17, 27-letni ob. Ukrainy stracił prawo jazdy za 101 km/h.

W niedzielę padł niechlubny rekord po godz. 17:00 w miejscowości Ciotusza Stara policjanci zatrzymali do kontroli BMW, którego 29-letni kierowca jechał przez teren zabudowany 110 km/h.

 

źródło; KPP Tomaszów Lub.