19 lipca 2024

Przygoda młodych literatów z powiatu hrubieszowskiego w Lublinie

26 uczniów klas 4-6 z pięciu szkół powiatu hrubieszowskiego, biorących udział w projekcie „Przygoda młodych literatów”, uczestniczyło 27 września br. w wyjeździe edukacyjnym do „Domu Słów” w Lublinie.

Reklamy

 

Wyjazd miał na celu doskonalenie umiejętności tworzenia tekstów o walorach estetycznych i podejmowania samodzielnych prób literackich.

Uczniowie wzięli udział w dwóch warsztatach literackich. Pierwszy – „Warsztat opowieści” – prowadzony przez panią Magdalenę Szymczyk, rozwijał naukę tworzenia opowiadań i prowokował do rozwijania i ożywiania wyobraźni.

Reklamy

Drugi – „Warsztat kreatywnego pisania” – prowadzony przez pana Macieja Tuora, rozwijał umiejętność samodzielnego pisania. W warsztatach uczestniczyła młodzież z następujących szkół: Zespołu Szkół Miejskich nr 1, 2 i 3 w Hrubieszowie, Zespołu Szkół Publicznych w Moniatyczach oraz z Zespołu Szkół w Horodle.

Wyjazd na warsztaty był możliwy dzięki finansowemu wsparciu, jakiego udzieliły organy prowadzące szkoły. Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu Filia w Hrubieszowie, jako realizator projektu, składa serdecznie podziękowanie władzom samorządowym Urzędu Miasta Hrubieszowa, Gminy Hrubieszów i Gminy Horodło za przychylność i zrozumienie, a Dyrekcjom Szkół za współpracę podczas realizacji projektu.

Reklamy

 

źródło i fot. BP Hrubieszów