15 lipca 2024

Punkty NPP/NPO w formie dyżurów telefonicznych

Starosta hrubieszowski informuje, że Punkty Nieodpłatnej Pomocy Prawnej i Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego, w okresie od 13 marca do 31 marca będą prowadzone w formie dyżurów telefonicznych.

Reklamy

 

W związku ze szczególną sytuacją epidemiologiczną na terenie kraju i na świecie oraz w nawiązaniu do podpisanej w dniu 2 marca 2020 r. przez Prezydenta RP ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacjach kryzysowych (Dz. U. 2020 poz. 374), Starosta Hrubieszowski informuje, że dyżury w ramach punktów NPP/NPO (Nieodpłatnej Pomocy Prawnej i Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego) w okresie od 13 marca do 31 marca (zgodnie z zaleceniami rządu) będą prowadzone w formie home office – dyżurów telefonicznych.

Warunkiem skorzystania ze świadczenia jest wcześniejsze przesłanie mailem na adres npp-npo@powiathrubieszow.pl skanu lub zdjęcia wypełnionego i podpisanego wniosku o uzyskanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa prawnego zawierającego oświadczenie, że nie jest się w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej.

Reklamy

Wzór wniosku dostępny na stronie internetowej:

https://darmowapomocprawna.ms.gov.pl/pl/aktualnosci/news,14909,komunikat-w-zwiazku-z-zagrozeniem-koronawirusem.html

Reklamy

Po przesłaniu wniosku do Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie należy oczekiwać na wyznaczenie terminu porady.

W razie zapytań proszę kontaktować się z nr 84 696 50 68 wew. 31.


Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie

 


 

Zobacz też:

WIADOMOŚCI – W związku z zagrożeniem koronawirusem, hrubieszowski Sanepid informuje

REGION – Policja ostrzega przed oszustami w związku z koronawirusem