22 września 2023

Razem na święta w SP Czerniczyn – ZDJĘCIA

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Czerniczynie przygotowali kartki świąteczne i własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne dla mieszkańców domu opieki „Droga Życia” w Smoligowie.

Reklamy

Już po raz trzeci odbyła się akcja „Razem na święta” pod patronatem MEN, mająca na celu niesienie pomocy i wparcia innym, nie tylko w wymiarze materialnym.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Czerniczynie dołączyli do działań na rzecz akcji. Przygotowali kartki świąteczne i własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne dla mieszkańców domu opieki „Droga Życia” w Smoligowie. W ten sposób organizatorzy i uczestnicy chcieli uprzyjemnić świąteczny czas osobom samotnym, schorowanym. Samodzielnie wykonany upominek ma bowiem dla wielu osób starszych dużą wartość emocjonalną.

Reklamy

Pamięć o innych – taki właśnie cel przyświecał naszym działaniom.

Ze względu na stan epidemii zachowaliśmy niezbędne zasady bezpieczeństwa, zgodnie z wytycznymi sanitarnymi. Dlatego dary zostały przekazane przez nauczycieli organizujących akcję pracownikom domu opieki, którzy zadbali, aby trafiły do podopiecznych.  Niestety nie mogliśmy razem z uczniami spotkać się z mieszkańcami osobiście. Seniorzy obdarowali uczniów wielką torbą słodyczy, które zostaną rozdane, kiedy tylko wrócimy do szkoły.

Reklamy

Pamiętaj – Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas w roku, a dzięki wzajemnej pomocy i wsparciu możemy bez trudu sprawić, aby były radosne dla każdego.

­

(tekst i fot. SP Czerniczyn)


Zobacz też:

Klub Przyjaciół Bratka w Czerniczynie

Klub Przyjaciół Bratka w Czerniczynie