Referendum w Werbkowicach 20 czerwca!

W niedzielę, 20 czerwca 2021 roku, odbędzie się referendum w sprawie odwołania Agnieszki Skubis-Rafalskiej ze stanowiska wójta przed upływem kadencji. Taką decyzję podjął Komisarz Wyborczy w Zamościu.

Reklamy

Postanowieniem z dnia 1 czerwca 2021 roku, Komisarz Wyborczy w Zamościu podjął decyzję o wyznaczeniu na niedzielę 20 czerwca 2021 r. daty zawieszonego referendum gminnego w sprawie odwołania Wójta Gminy Werbkowice przed upływem kadencji.

***

Reklamy

Przypomnijmy, że w dniu 30 września 2020 r. do Komisarza Wyborczego w Zamościu wpłynęło powiadomienie pełnomocnika inicjatora referendum o zamiarze wystąpienia mieszkańców z inicjatywą przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania Wójta Gminy Werbkowice przed upływem kadencji.

9 października 2020 r. pełnomocnik inicjatora referendum – Mirosław Szymczuk, złożył wniosek o przeprowadzenie referendum lokalnego, a 23 października 2020 r. Komisarz Wyborczy wydał postanowienie o przeprowadzeniu referendum gminnego w sprawie odwołania Wójta Gminy Werbkowice przed upływem kadencji. 7 grudnia podjął jednak decyzję o jego zawieszeniu w związku z sytuacją pandemiczną w powiecie hrubieszowskim.

Postanowienie Komisarze Wyborczego w Zamościu z dnia 1 czerwca 2021 roku o wyznaczeniu daty zawieszonego referendum gminnego w sprawie odwołania Wójta Gminy Werbkowice przed upływem kadencji  – plik pdf »

(info: zamosc.kbw.gov.pl, facebook.com / Referendum Werbkowice 2021, fot. arch. lubiehrubie.pl)


Zobacz też:

Charytatywny kiermasz dla Frania w Werbkowicach – ZDJĘCIA, WIDEO

Charytatywny kiermasz dla Frania w Werbkowicach – ZDJĘCIA, WIDEO

LubieHrubie na Instagramie