3 marca 2024

Rekonstrukcja bitwy pod Stefankowicami – ZDJĘCIA

W niedzielę 12 września odbyła się rekonstrukcja bitwy pod Stefankowicami, przypominająca wydarzenia wojny polsko – bolszewickiej 1920 roku i walk w okolicach Stefankowic.

Reklamy

W niedzielę 12 września, odbyły się obchody 101 rocznicy bitwy pod Stefankowicami. W tym roku połączone one były z jubileuszem 95. rocznicy powstania miejscowej jednostki OSP.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10.30 złożeniem kwiatów na zbiorowej mogile 15 Pułku Piechoty „Wilków”, po czym przy tablicy w centrum wsi odbył się apel pamięci i złożenie kwiatów.

Reklamy

W bogatym programie święta znalazły się także: otwarcie nowego budynku strażackiego oraz Izby Pamięci Historii Stefankowic, msza święta i występ zespołu Hubal.

Stowarzyszenie „Sosenka”, w ramach swojego wkładu w obchody, przygotowało wystawę plenerową „Oni walczyli za Ojczyznę” oraz rekonstrukcję bitwy pod Stefankowicami, które zostały dofinansowane ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego, w ramach Funduszu Patriotycznego oraz Gminy Hrubieszów.

­

(info: Stowarzyszenie „Sosenka”, fot. Marek Ryś)


Zobacz też:

Gmina Uchanie: Zdradziła go wydeptana ścieżka

Gmina Uchanie: Zdradziła go wydeptana ścieżka


LubieHrubie na Instagramie