Sahryń: Uderzyła w drzewo i dachowała. Pierwszej pomocy uwięzionej w aucie udzielił jadący na służbę strażak [ZDJĘCIA]

Dziś rano doszło do groźnego wypadku samochodowego w miejscowości Sahryń, gdzie kierująca audi zjechała z drogi, uderzyła w drzewo i dachowała. Pierwszej pomocy udzielił jej jadący na służbę strażak.

Reklamy

– W dniu 11.06.2022 roku o godzinie 7:15 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w miejscowości Sahryń – informuje oficer prasowy KPPSP w Hrubieszowie st. kpt. Marcin Lebiedowicz. – Po przybyciu na miejsce zdarzenia czterech zastępów Straży Pożarnej zastano samochód osobowy marki Audi A4 , który uderzył w drzewo i znajduje się na dachu w pobliskim rowie. Kierująca nie mogła samodzielnie opuścić pojazdu. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wydobyciu kierującej przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Poszkodowaną przejął Zespół Ratownictwa medycznego, który był  już obecny na miejscu zdarzenia. Następnie odłączono zasilanie w pojeździe. Na miejsce wypadku, jadąc na służbę, najechał asp. sztab. Marek Stępora, który powiadomił SKKP w Hrubieszowie oraz udzielił pierwszej pomocy poszkodowanej w wypadku do momentu przyjazdu służb.

Prawdopodobnie przyczyną zdarzenia – jak informują strażacy – było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W działaniach na miejscu wypadku udział brały: Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego, 2 zastępy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z Hrubieszowa oraz OSP KSRG Turkowice i OSP Sahryń – łącznie 15 strażaków. Interwencja trwała 1 godzinę i 6 minut.

Straty wstępnie oszacowano na około 15 tys. zł. Dokładną przyczynę, okoliczności oraz przebieg zdarzenia ustalają hrubieszowscy policjanci.

­

­

(źródło i fot. KP PSP Hrubieszów / st. kpt. Marcin Lebiedowicz)


Zobacz też:

Hrubieszów: Wypadek na rondzie [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Wypadek na rondzie [ZDJĘCIA]