Się kręci… czyli Aktywni 60+. TVP Kraków w Gminie Hrubieszów

W dniach 20 i 21.09. 2014 r. do gminy Hrubieszów zawitała TVP Kraków! Przyczyną tych odwiedzin była… pani Irena Czerwińska. Panią Irenę wytypowano do magazynu Aktywni 60 +, czyli programu, który powstaje z myślą o ludziach tej grupy wiekowej.

Reklamy


W krótkich reportażach zostają przedstawieni seniorzy z różnych województw Polski, którzy swoją aktywnością, pomysłowością, działalnością, realizacją różnego rodzaju projektów stanowią przykład i inspirację dla innych mniej aktywnych seniorów i nie tylko.

Pani Irena jest prezesem Stowarzyszenia Kobiet Gminy Hrubieszów – Polskie Kwiaty, które, w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach, zrealizowało projekt: „Artystyczna Galeria – pielęgnowanie lokalnej twórczości mieszkańców Gminy Hrubieszów”. Efektem końcowym tego projektu jest powstanie Galerii Artystycznej – Grajdołek-art, która mieści się w GOK w Hrubieszowie z/s w Wołajowicach. W związku z tym, pani Irena, nie omieszkała pochwalić się tym osiągnięciem. Naturalnie jest ich o wiele więcej, czego dowodem jest fakt, iż wraz z TVP Kraków objeździła pół gminy Hrubieszów. 

No cóż… życzyć nam trzeba jedynie więcej TAKICH OSÓB!!!! Gratulujemy!!! 

Program jest finansowany ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. (Odcinek o pani Irenie będzie można obejrzeć w TVP Regionalnej – TVP Lublin już w październiku).


źródło i fot. GOK Hrubieszów z/s w Wołajowicach