Sierżant Piotr Szpakowski nagrodzony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

Zdecydowaniem w działaniach i czujnością po służbie wykazał się także sierż. SG Piotr Szpakowski z Placówki Straży Granicznej w Dołhobyczowie, za co został nagrodzony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Reklamy

 

Zdecydowaniem w działaniach i czujnością po służbie wykazał się także sierż. SG  Piotr Szpakowski z Placówki Straży Granicznej w Dołhobyczowie. Funkcjonariusz podczas podróży zauważył płonący dom. Natychmiast się zatrzymał i ruszył z pomocą. Nie poddał się nawet wtedy, gdy okoliczni mieszkańcy przekonywali go, że płonie niezamieszkiwany przez nikogo pustostan. Funkcjonariusz musiał mieć pewność, że niczyje życie nie jest zagrożone. Jak się okazało, w środku znajdował się mężczyzna, który tam mieszkał. Dzięki uporowi sierż. SG  Piotra Szpakowskiego mężczyzna bezpiecznie opuścił płonący budynek.

Uratowanie życia duszącemu się niemowlęciu, szybka pomoc tonącemu mężczyźnie, ewakuowanie rodzin z płonącego budynku czy wyciągnięcie nieprzytomnego mężczyzny z zakleszczonego auta – to tylko niektóre czyny, w których funkcjonariusze służb podległych MSWiA wykazali się zdecydowaniem w działaniu, odwagą i profesjonalizmem. Kierownictwo resortu, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego, wyróżniającym się funkcjonariuszom przyznało specjalne nagrody.

Reklamy

Na początku grudnia 2015 roku wiceminister Jarosław Zieliński poinformował, że resort przeznaczy ponad milion złotych na nagrody dla funkcjonariuszy. Zaznaczył, że otrzymają je ci, którzy cechują się szczególnymi osiągnięciami w służbie, wykazali się męstwem lub ponadprzeciętnym zaangażowaniem dla dobra obywateli i ojczyzny.

Nowością było to, że nagrody mogły być przyznawane nie tylko z inicjatywy przełożonego, ale także na wniosek instytucji społecznych, samorządów czy obywateli.

Nagrody otrzyma w sumie 445 funkcjonariuszy – 305 funkcjonariuszy Policji, 90 strażaków, 44 pograniczników i 6 funkcjonariuszy BOR-u. W większości wnioski o nagrody  zostały przesłane przez przełożonych funkcjonariuszy. 35 nagród przyznano na wnioski  samorządowców, organizacji pozarządowych, mieszkańców, a także dziennikarzy.

 

 

źródło: MSWiA