17 lipca 2024

Skutki burzy z 14 lipca – relacja i zdjęcia OSP w Terebiniu

Nasza jednostka została zadysponowana przez oficera dyżurnego KP PSP Hrubieszów do sprzątania pozostałości drzew na drodze w Terebińcu. Po czym udaliśmy się do miejscowości Alojzów, aby wesprzeć inne jednostki.

Reklamy


Po przybyciu na miejsce zdarzenia w miejscowości Alojzów, zastaliśmy zererwany dach, powalone drzewa. Pierwszą decyzją, jaka została podjęta, było zamknięcie drogi z powodu słupa energetycznego, który w skutek wiatru przechylił się na drogę.

międzyczasie dostaliśmy informację o powalonych drzewach na drodze krajowej 74, gdzie udalismy się wraz z jednostką OSP Werbkowice w celu udrożnienia drogi. Podczas działań przy zwalonych drzewach, podjechał młody chłopak z informacją, że drzewo powaliło się na zabudowanie gospodarcze, gdzie udali sie nasi strażacy ze strażakami z OSP Werbkowice i PSP Hrubieszów.

Reklamy

Do Alojzowa dojechała jednostka OSP Sahryń żeby wesprzeć naszych strażaków, gdzie trwały prace oczyszczania pozostałości dachu na stropie i zabezpieczenia budynku plandeką.

Szczątki dachu zostały rozrzucone na kilka metrów łamiąc przy tym kilka drzew, które na stwarzające zagrożenie dla ludzi zostały usunięte. Działania zakończyły się po 22.

Reklamy

Dziękujemy wszystkim strażakom z OSP Terebiń, OSP Werbkowice, OSP Sahryń i PSP Hrubieszów a także osobom cywilnym, którzy pomagali strażakom.

 

Więcej na:

https://www.facebook.com/Ochotnicza-Stra%C5%BC-Po%C5%BCarna-w-Terebiniu-486260941436104/

 

 

źródło i fot. OSP Terebiń