Ślipcze: Zatrzymani nielegalni imigranci i organizatorzy przerzutu

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG zatrzymali trzech nielegalnych migrantów oraz osoby, które miały odwieźć je od granicy państwa. Organizatorzy nielegalnej migracji zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Reklamy

 

22 lutego, funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki SG w Hrubieszowie, zatrzymali w Ślipczu trzech obywateli Algierii, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski, przepływając wpław przez Bug.

Jeszcze tego samego dnia, również w miejscowości Ślipcze, zatrzymano dwóch kolejnych obywateli Algierii, którzy wypożyczonym w Niemczech autem podjechali pod granicę i oczekiwali na imigrantów. Jak ustalili funkcjonariusze, byli to organizatorzy przerzutu, których zadaniem było odebranie nielegalnych migrantów i przetransportowanie ich w głąb Europy.

Zatrzymani imigranci przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy, którego powodem była chęć przedostania się do Europy Zachodniej, w celu podjęcia tam pracy. Przedstawiono im zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy i przekazano stronie Ukraińskiej w ramach umowy o readmisji.

Pozostałym dwóm obcokrajowcom postawiono zarzuty organizowania nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Wobec zatrzymanych Sąd Rejonowy w Hrubieszowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

W działaniach wymierzonych przeciwko migracji brały udział również Graniczne Służby Ukrainy.

 

info i fot. NOSG

 


 

Zobacz też:

POWIAT – W Lublinie ruszył proces członków grupy przestępczej. Działała również na terenie powiatu hrbieszowskiego

POWIAT – Dołhobyczów: Odzyskano Jaguara o wartości 270 tysięcy