8 grudnia 2023

Ślubowanie i pasowanie klasy pierwszej w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Strzyżowie

15 listopada odbyło się ślubowanie klasy pierwszej w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Strzyżowie.

Reklamy

 

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności.

Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty”.

Reklamy

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie, które wzbudziło wiele emocji. Siedmioro uczniów złożyło ślubowanie na sztandar szkoły. Kolorowym ołówkiem aktu pasowania dokonała pani dyrektor szkoły Elżbieta Denys. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej. Wobec rodziców, dziadków, nauczycieli, braci uczniowskiej i gości zapewnili, że będą dobrze się uczyć, szanować szkołę i kochać Polskę.

Ksiądz Michał Efner dokonał poświęcenia tornistrów i przyborów szkolnych oraz pobłogosławił dzieci. Ślubowanie klasy pierwszej to wydarzenie w życiu szkoły. Na pamiątkę tego dnia pierwszaki otrzymały dyplomy, rożki obfitości oraz dużo wspaniałych upominków od zaproszonych gości.

Pan wójt Krzysztof Bożek, dyrektor Cukrowni Strzyżów pan Ryszard Piskorski, dyrektor Biblioteki Publicznej w Strzyżowie Stanisława Czujka, dyrektor GOK w Horodle Paweł Augustynek, przewodniczący Rady Rodziców Paweł Maciejewski, uczniowie klasy II i III oraz przedszkolaki – złożyli pełnoprawnym już uczniom życzenia najlepszych ocen, wspaniałego samopoczucia w szkole, by każdy dzień przynosił radość i chęć do pracy. Pierwszakom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.