SP w Stefankowicach: Szaleństwa na stoku

16 lutego 20 uczniów Szkoły Podstawowej w Stefankowicach wzięło udział w akcji „Bezpieczny stok”, która corocznie jest organizowana przez Stację Narciarską w Jacni.

Reklamy

 

Celem wyjazdu była nauka i doskonalenie techniki jazdy na nartach oraz promocja zdrowego i aktywnego stylu życia. Wyjazd zorganizowały: p. J. Antoniak oraz p. I. Berlicka.

O godz. 7.40 spotkaliśmy się pod szkołą. Gotowi na nowe, niezwykłe doznania i w znakomitych humorach ok. godz. 9.00 (z lekkim opóźnieniem) wyjechaliśmy do Jacni.

Na miejsce przybyliśmy ok. godz. 10.30. Od razu udaliśmy się do wypożyczalni po sprzęt narciarski. O godz. 11 przy „Oślej łączce” czekali już na nas wykwalifikowani instruktorzy, którzy zapoznali nas zasadami korzystania ze sprzętu narciarskiego oraz z zasadami bezpiecznego korzystania ze stoku. Przez niemal dwie godziny opanowywaliśmy elementarne umiejętności jazdy na nartach, doskonaliliśmy jazdę tzw. pługiem, hamowanie oraz jazdę równoległą.

Potem nadszedł czas na sprawdzenie naszych umiejętności przez instruktora. Następnie przez kolejne dwie godziny już samodzielnie zjeżdżaliśmy trasami zjazdowymi. Niektórzy z nas bardzo dobrze opanowali już jazdę na nartach, inni jeszcze muszą troszkę popracować nad techniką jazdy. Jedno jest pewne – narciarstwo bardzo przypadło nam do gustu i na pewno w dalszym ciągu będziemy dążyć do tego, by dalej rozwijać nasze umiejętności.

W międzyczasie mieliśmy możliwość skorzystania z pontonów śnieżnych.

Po 4 – godzinnym szaleństwie na stoku udaliśmy się na obiad do pobliskiej restauracji „Pod Zielonym Wzgórzem”. Rosół i drugie danie smakowały wyśmienicie. Po obiedzie nadszedł czas powrotu do domu. Pełni niezapomnianych wrażeń, z licznymi siniakami powstałymi podczas upadków i wywrotek wróciliśmy ok. godz. 18.00 do domu.

Mamy nadzieję, że to nie jedyny wyjazd na narty w tym roku… W drodze powrotnej już prowadziliśmy w tej sprawie rozmowy z naszymi opiekunkami. Jesteśmy dobrej myśli.