Spotkanie Opłatkowe Szkół Prymasowskich w Zespole Szkół w Strzyżowie

Coroczne Spotkania Opłatkowe Rodziny Szkół Prymasowskich to już wieloletnia tradycja, której celem jest budowanie więzi między szkołami.

Reklamy

 

W tym roku takie spotkanie miało miejsce 16.01.2016 r. w Zespole Szkół w Strzyżowie. Delegacje 14-tu szkół z pocztami sztandarowymi przemaszerowały do kościoła pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Strzyżowie. Mszę świętą celebrował i Słowo Boże wygłosił Jego Ekscelencja ks. Bp Marian Rojek, ordynariusz Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej.

Po Eucharystii wszyscy udali się do szkoły na dalszą część uroczystości. Po powitaniu gości przez dyrektora szkoły p. Elżbietę Denys, odbyły się wystąpienia okolicznościowe – między innymi Wójta Gminy Horodło p. Krzysztofa Bożka, p. Jana Lelonka reprezentującego Kuratora Oświaty w Lublinie, Iwony Czarcińskiej z Instytutu Wyszyńskiego w Warszawie, dyrektorów szkół Prymasa Tysiąclecia.

Podczas spotkania podsumowano konkursy o Patronie, ogłoszono zwycięzców i wręczono nagrody. Prezentacja multimedialna pt. „Dziesięć lat z Patronem” w telegraficzny skrócie przedstawiła historię strzyżowskiego gimnazjum.

Następnie młodzież przedstawiła Misterium Bożonarodzeniowe. Po tym koncercie świątecznym słowo do zebranych wygłosił Ksiądz Biskup, a wszyscy przełamali sie opłatkiem i udali na posiłek.

Organizatorem spotkania byli uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół w Strzyżowie, w skład której wchodzi Gimnazjum Publiczne im. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego.


Galeria na stronie szkoły:

http://zsstrzyzow.superszkolna.pl/galeria/zdjecia/51258/spotkanie_oplatkowe_szkol_prymasowskich_oraz_10lecie_nadania_szk