Spotkanie opłatkowe w Mienianach

W minioną niedzielę 11.12.2016r w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Mienianach odbyło się już czwarte spotkanie mieszkańców Mienian oraz zaproszonych gości na uroczystym wieczorze wigilijnym.

Reklamy

 

Ta piękna polska tradycja gromadzi co roku mieszkańców wioski kilkanaście dni przed świętami Bożego Narodzenia aby w rodzinnej atmosferze przełamać się opłatkiem.

Organizatorzy zadbali oto aby oprócz mieszkańców Mienian oraz delegacji z sąsiednich sołectw ten szczególny wieczór można było spędzić w gronie przedstawicieli służb mundurowych, z którymi na co dzień spotykamy się na ulicach lub w różnych instytucjach.

Mundurowi goście to pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Hrubieszowie podinspektor Grzegorz Pietrasiak, Komendanta Placówki Straży Granicznej w Hrubieszowie reprezentował kapitan Zbigniew Nowosad, obecny był również Komendant Straży Miejskiej w Hrubieszowie Pan Tadeusz Wdowiak.

Wielką niespodzianką była obecność Pana dr Jarosława Sachajko Posła na Sejm RP Przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Wójta Gminy Hrubieszów reprezentował Sekretarz Gminy Pan Robert Palichleb.

Wspaniałą częścią artystyczną rozpoczęły spotkanie dzieci z miejscowej szkoły przedstawiając piękne jasełka. Nie mogło również zabraknąć modlitwy przed wieczerzą, którą wspólnie odmówili Proboszcz Parafii Czerniczyn ks Maciej Nizio, ks Kan Marian Garmol oraz reprezentujący ks Prałata z Parafii MBNP w Hrubieszowie – Wikary Stanisław Książek.

O potrawy na stole zadbały druhny z OSP Mieniany oraz panie z miejscowego KGW.

Dalszą część spotkania wypełniło wspólne kolędowanie wraz z z trzema zespołami z Gminnego Ośrodka Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach. Zespoły: Polanie z Wolicy, Czerwona Jarzębina z Moroczyna oraz Na Jeden Raz z OSP Mieniany prowadzi jeden instruktor Pan Wiesław Majewski. W kulminacyjnym momencie na scenie wystąpiły równocześnie wszystkie trzy zespoły wspólnie śpiewając kolędy i pastorałki.

Organizatorzy dziękują wszystkim za wspólnie spędzony czas a tym którzy z róznych przyczyn nie mogli być obecni życzą WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA!!! 

 

tekst i fot. S. Usowski