Spotkanie z młodym rolnikiem z powiatu hrubieszowskiego

Spotkanie z młodym Rolnikiem z powiatu hrubieszowskiego i absolwentem Zespołu Szkół Nr 4 w Hrubieszowie – Kamilem Kanią.

Reklamy

Turkołówka to niesamowita miejscowość powiatu hrubieszowskiego, w której swoją pasję do rolnictwa rozwija absolwent Zespołu Szkół nr 4 w Hrubieszowie – Kamil Kania.

Kamil od najmłodszych lat wykazywał zainteresowanie rolnictwem, początkowo pomagając swojemu tacie w najdrobniejszych pracach, gromadząc w ten sposób doświadczenie, które z roku na rok pozwalało na podniesienie jego umiejętności. Oczywistym wyborem Kamila, była od lat ciesząca się wielkim zaufaniem szkoła rolnicza w Hrubieszowie. To tam, w 2012 roku, na dobre związał swoją przyszłą karierę zawodową z rolnictwem.

Reklamy

Szkolne lata wspomina z uśmiechem, jako dobrze spożytkowany czas – zarówno nauki praktycznej, jak i niezbędnej teorii. Dzięki dobrze zdanym egzaminom zawodowym, Kamil dostał się na studia inżynierskie na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, na kierunku rolnictwo.

Obecnie, nadal kontynuuje naukę na studiach magisterskich – chcąc cały czas poszerzać swoją wiedzę – wierząc, że stanowić ona będzie jego inwestycję na przyszłość.

Dziś Kamil razem z tatą prowadzi własne gospodarstwo rolne zajmujące się głównie produkcją rośliną – uprawą zbóż, rzepaku, a także buraków cukrowych. Kamil ponadto realizuje się w pracy zawodowej, która również związana jest z branżą rolniczą.

­

(tekst i fot. Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie)


Zobacz też:

Rozkład godzin pracy i dyżurów aptek na terenie powiatu hrubieszowskiego

Rozkład godzin pracy i dyżurów aptek na terenie powiatu hrubieszowskiego