Starostowie dożynek w Hrebennem [ZDJĘCIA]

W niedzielę 28 sierpnia, w Hrebennem odbędą się dożynki gminno – parafialne gminy Horodło. Poznajmy starostów tej uroczystości.

Reklamy

Starościna dożynek Katarzyna Zienkiewicz

Katarzyna Zienkiewicz, lat 31, prowadzi wraz z mężem Mateuszem rodzinne gospodarstwo rolne w miejscowości Hrebenne. Gospodarstwo o powierzchni ok. 100 ha (z których to 10% powierzchni jest dzierżawiona).

Specjalizacja prowadzonego gospodarstwa obejmuje zasiew zbóż: pszenicy, jęczmienia jarego oraz uprawę fasoli jaś, marchwi, czy buraka cukrowego.

Reklamy

­

Właściciele gospodarstwa korzystając z funduszy Unii Europejskiej, programów takich jak PROW, czy PROW – LGD Ziemi Chełmskiej, dzięki czemu doposażyli swoje gospodarstwo w sprzęt rolniczy. Jest ono wyposażone w nowoczesne maszyny rolnicze oraz bazę magazynową, która pozwala na długotrwałe przechowywanie zebranych plonów.

Ponadto pani Katarzyna pracuje zawodowo w banku, jako doradca klienta. Wspólnie z mężem wychowują dwójkę dzieci Janka (7 lat) oraz Igę (5 lat). Uwielbia podróżować – dlatego wolne chwile wykorzystuje na wspólne wycieczki z rodziną. Mimo wielu obowiązków, znajduje również czas na swoje pasje takie jak kulinaria, ku uciesze całej rodziny, która zachwala jej wypieki.

­

Starosta dożynek Kamil Szczerbicki

Kamil Szczerbicki, lat 30, prowadzi gospodarstwo rolne w miejscowości Łuszków. Gospodarstwo o powierzchni 40 ha (ok. 1/4 gruntów jest dzierżawiona) wyspecjalizowane jest w produkcji roślinnej.

W strukturze zasiewów dominują zboża: pszenica (10 ha), rzepak ozimy (10 ha), jęczmień (10 ha) oraz fasola jaś i burak cukrowy (10 ha).

Gospodarstwo pana Kamila wyposażone jest w nowoczesny sprzęt rolniczy – m.in. w 2 ciągniki, rozsiewacz, agregat i spryskiwacz, wiatę magazynową, która pozwala na przechowywanie sprzętu rolniczego i zebranych plonów.

Właściciele gospodarstwa uczestniczyli w programach unijnych takich jak „Modernizacja Gospodarstw Rolnych” czy program „Młody Rolnik”.

Ponadto pan Kamil zawodowo zajmuje się handlem. Mimo natłoku prac i obowiązków, znajduje również czas na swoje pasje, którymi są motoryzacja, mechanika i majsterkowanie.

­


ZDJĘCIA:

­

(źródło i fot. GOK w Horodle)


Zobacz też:

Starostowie dożynek w Dołhobyczowie [ZDJĘCIA]

Starostowie dożynek w Dołhobyczowie [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →