Stefankowice: Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej im. 15 Pułku Piechoty „Wilków”

Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej im. 15 Pułku Piechoty „Wilków” w Stefankowicach to uroczystość na stałe wpisana w repertuar imprez szkolnych.

Reklamy

 

Dnia 29 stycznia 2016 r. godzinie 12.00 w Świetlicy wiejskiej w Stefankowicach zjawili się licznie Babcie i Dziadkowie, by wziąć udział w obchodach tego wyjątkowego święta.

Na wstępie p. dyr. SP Joanna Antoniak oraz p. kierownik Punktu Przedszkolnego „Wilczęta” Monika Dęga przywitały zgromadzonych ciepłymi słowami oraz złożyły najserdeczniejsze życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom.

Uczniowie pod kierunkiem p. I. Berlickiej oraz p. E. Kosakowskiej zaprezentowali program artystyczny, złożony ze wzruszających wierszy i piosenek okolicznościowych. Oprócz montażu słowno-muzycznego zgromadzeni obejrzeli także przedstawienie „O babciu i dziadku z przymrużeniem oka” w wykonaniu uczniów klas IV-VI.

Na zakończenie wnuczęta wręczyły swoim gościom ręcznie wykonane upominki. Był również tort i gromkie „sto lat” odśpiewane przez wszystkich obecnych.

Dzień 22 stycznia 2016 roku był niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. To dzień pełen uśmiechów, łez wzruszeń i radości, który na długo pozostanie w pamięci najbliższych nam osób.