Stefankowice: Witamy w naszym przedszkolu!

1 września 2014 roku Punkt Przedszkolny „Wilczęta” w Stefankowicach rozpoczął nowy rok szkolny 2014/2015.

Reklamy

 

W ramach sześciogodzinnego bezpłatnego pobytu w naszym przedszkolu dzieci mają zagwarantowane:

  • zajęcia dydaktyczno – wychowawcze prowadzone dla dwóch grup wiekowych (5-latki oraz 3 i 4-latki) przez wykwalifikowanych wychowaców
  • dodatkową opikę prowadzoną przez asystenta nauczyciela
  • zajęcia dodatkowe: j. angielski, religia, informatyka, zajęcia z logopedą oraz zabawy rytmiczno – ruchowe.

Zapraszamy!

 

Piknik Historyczny Stefankowice 2014

Jak co roku w drugą niedzielę września w naszej miejscowości odbył się Piknik Historyczny, upamiętniający zwycięzką bitwę stoczoną 05.09.1920 roku przez 15 P.P. „Wilków” z kawalerią Budionnego.

Społeczność Punktu Przedszkolnego aktywnie włączyła się w powyższe uroczystości skłądając kwiaty pod tablicą pamiątkową i przygotowując krótką część artystyczną. Wszyscy mogli skorzystać także z innych atrakcji Pikniku: posłuchać występów zespołów „Na granicy”, „Bruno”, popatrzeć na rekonstrukcję bitwy , skorzystać z wesołego miasteczka czy posmakować grochówki.

 

Teatr Art-Re z Krakowa u „Wilcząt”

Punkt Przedszkolny „Wilczęta” ze Stefankowic po raz kolejny gościł aktorów z teatru Art-Re z Krakowa. Przedstawienie grupy teatralnej odbyło się 16 września 2014 roku. Zebrane na widowni dzieci miały okazję do zapoznania się z bohaterami bajki Kornela Makuszyńskiego pt: „O dwóch takich co ukradli księżyc”. Aktorzy przeniesli dzieci, w piękny bajkowy świat. Przedstawienie było interaktywne, a więc w spektaklu mogła uczestniczyć również publiczność. Dzieci miały ogromną frajdę biorąc udział w spektaklu u boku aktorów.