Stefankowice: Z notatnika młodego podróżnika – pojazdy i nie tylko

Akcja „Wielokulturowość – jestem na tak!” to akcja dla bibliotek, zainicjowana przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Wydawnictwo Widnokrąg. W ramach akcji biblioteki mogą zdobyć wartościowe książki i przeprowadzić świetne wakacyjne zajęcia dla młodych osób.

Reklamy

Biblioteka w Stefankowicach przeprowadziła takie zajęcia 15 lipca z książką „Z NOTATNIKA MŁODEGO PODRÓŻNIKA. POJAZDY I NIE TYLKO”. W świetlicy wiejskiej 25 osobowej grupie dzieci została zaprezentowana książka Katarzyny Węgierek „Z NOTATNIKA MŁODEGO PODRÓŻNIKA. POJAZDY I NIE TYLKO”. 

Następnie został odczytany pierwszy rozdział „ Na początek”. I tak jak główny bohater Tomek my także wyruszyliśmy w podróż, tylko trochę krótszą bo na pole biwakowe Stowarzyszenia Herkules. I naszym środkiem lokomocji były nogi, które jak się okazało na koniec były pierwszym środkiem lokomocji człowieka. W plenerze odbyła się dalsza część zajęć. Dzieci wymieniały pojazdy jakie znają oraz rozpoznawały pojazdy z różnych stron świata prezentowane na ilustracjach.

Następnie został odczytany rozdział „Łodzie Mekongu” ukazujący różnego rodzaju łodzie i życie na rzece. Ponieważ łodzie Mekongu mają oczy aby odstraszyć złe duchy, dzieci również próbowały wykonać maski ze strasznymi oczami i niektóre z nich na pewno odstraszyłyby złe duchy rzeki Mekong. Dzięki prezentowanej lekturze dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat środków lokomocji z różnych stron świata.


Zdjęcia »


źródło i fot. GOK Hrubieszów z/s w Wołajowicach